Vyhrazeno mladým

TÁBOR PS RALSKO 2018

Hobit – Cesta tam a zpět

To je název celotáborové hry PS Ralsko v Mařenicích v roce 2018. I já, jakož moji vrstevníci i podvrstevníci, jsme se s Hobitem a jinými tvory vzniklými z fantazie J. R. R. Tolkiena nikdy nesetkali.

Zobrazit celý článek

MARXLENINŠTÍ NÁSLEDOVNÍCI!

Nepromarnit příležitost

S tímto vědomím se, nedávno uplynulého 9. júla-července, v Brně na Bratislavské ulici, v části městského centra, které se častokrát přezdívá "Bronx", v kulturní kavárně „Café in the Ghetto“, uskutečnilo koordinační jednání-setkání

Zobrazit celý článek

JAKÁ JE NOVÁ GENERACE?

Ač televizi, až na smysluplné výjimky nesledujeme, občas se nám podaří mezi přepínáním a vypínáním něco zahlédnout.

Zobrazit celý článek

POVÁNOČNÍ "NÁŠUP"

A pionýrský přídavek…

Z množství fotek přidáváme ještě pár dalších.

Zobrazit celý článek

O POVÁNOČNÍM "SKOTAČENÍ"

Mimoň, 27. 12. 2015: No a jak to vypadalo první počáteční neděli v tělocvičně školy Pod Ralskem?

Zobrazit celý článek

MAŘENICE 2015

Tábor dal všem zabrat!

Letošní tábor dal všem doopravdy pořádně zabrat. Trvalá vedra a strašné sucho. Teploty v „Mařenickém dolíčku“ se přes den dostávaly pravidelně nad 35 stupňů, jen v noci přicházel proti městům a trvalým obydlím účastníků milosrdnější chládek.

Zobrazit celý článek

DEN DĚTÍ A MLÁDEŽE

TISKOVÁ ZPRÁVA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ RADY DĚTÍ A MLÁDEŽE LIBERECKÉHO KRAJE

V Liberci, dne 23. srpna 2010

V úterý 31. srpna proběhne od 13.00 do 17.00 hod. Den otevřených dveří Rady dětí a mládeže Libereckého kraje. Jedná se o první prezentační akci tohoto typu, která má široké veřejnosti představit zázemí RADAMLK a aktivity, kterým se věnuje. Pro děti a mládež je připraven Dětský den plný her, soutěží a aktivit, po jejichž splnění obdrží odměny. Pro dospělé je připravena s partnerem akce (Regionální agrární radou Libereckého kraje) Ochutnávka regionální potravinářských výrobků.  

Zobrazit celý článek

TÁBOR OPĚT SKVĚLÝ!

Tato vybraná společnost dováděla na tábořišti Pionýra „U Mlýna“ v Mařenicích u Cvikova od 4. Do 17. července prázdnin L. P. 2010. Chybí jen fotograf, spolupachatel a vedoucí tábora v jedné osobě.

Kdyby bývali pracovníci a organizátoři letního dětského tábora v Mařenicích věděli, jaké bude počasí, asi by situovali celotáborovou tematickou hru ne do „pravěku“, jak byla připravena a jak také postupně v rámci možností probíhala, ale do tropických krajů. Jenže kdo to mohl vědět? Počasí je opravdu hodně nestandardní. Bývaly časy, kdy se přibližně dalo počítat a počasí se s malými odchylkami opakovalo. Konec května a začátek června teplo, po Medardu teplo, leč proměnlivo s občasným deštěm.

Zobrazit celý článek

PROHLÁŠENÍ KSM

Prohlášení Komunistického svazu mládeže k rozhodnutí Městského soudu v Praze

Komunistický svaz mládeže (KSM) vítá dnešní rozhodnutí Městského soudu v Praze, které ruší jeho rozhodnutí dřívější o oprávněnosti rozpuštění KSM Ministerstvem vnitra. Jak po skončení soudního jednání uvedl předseda KSM a člen Ústředního výboru Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) Milan Krajča: „KSM považuje rozhodnutí Nejvyššího správního soudu za významný moment v boji proti antikomunismu a protidemokratickým a fašizačním tendencím v České republice.“

Zobrazit celý článek

TÁBOR HARRYHO POTTERA

Tedy tábor to byl pionýrský, ale táborová hra zavedla jeho účastníky do čarodějného pohádkového světa. Populárnímu Harrymu Potterovi by se jistě na něm líbilo a kdo ví, zda-li by nevyměnil pro změnu čarodějnickou školu v Bradavicích za čarodějnický tábor v Mařenicích. Našel by tu všechno, jak má být. Tábor, podobně jako proslulá škola, byl rozdělený místo oddílů, no přece do školských kolejí. Děti méně i více odrostlé by vám je hbitě vyjmenovaly. Řazeno abecedně: Havraspar, Mrzimor, Nebelvír a Zmijozel. Každá kolej měla svého vedoucího – rektora. I hry měly tentokrát své pohádkové názvy i pravidla a tak, když se hrál třeba „fanfrpál“ neslo se táborovým dolíčkem ryčné povzbuzování, podle toho, které dvě koleje spolu právě soupeřily.

Zobrazit celý článek

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473